دستگاه پلاسما

برند پلاسمارت

فیلم معرفی کامل دستگاه پلاسما

0:00
0:00

مشخصات و ویژگی های دستگاه پلاسما

مشخصات و ویژگی های دستگاه پلاسما
برنامه ها در 9 حوزه کالیبره شده

تنها دستگاه پلاسمای 4 هندپیسه موجود در مارکت جهانی

پوست و زیبایی

تنها دستگاه در مارکت جهانی با بیش از 100 برنامه کالیبره شده

زنان و زایمان

تنها دستگاه در مارکت جهانی با تفکیک برنامه های کالیبره شده در 9 حوزه پزشکی

دندان پزشکی

تنها دستگاه پلاسما در مارکت جهانی با قابلیت تنظیم بر اساس طیف رنگ پوست بیمار

چشم پزشکی

قابلیت تنظیم عمق نفوذ

زخم

دارای هندپیس اسپارک پلاسما یا همان پلاسمای گرم

جراحی های عمومی

دارای هندپیس پلاسمای سرد با مصرفی گاز هلیوم و هوای اتاق

فیزیو تراپی

دارای هندپیس پلاسمای DBD ( دی بی دی )

ارتوپدی

دارای گواهینامه های متعدد/ صفحه تاچ 10 اینچی Full HD

جراحی پلاستیک

ظاهر دستگاه پلاسما

پلاسما چیست

پلاسما مانند جامد، مایع و گاز، حالتی از ماده است که ۹۹ درصد از عالم هستی را در برگرفته است. امروزه علم پلاسما به عنوان علم گداخت هسته ای راه حل بعدی پژوهشگران برای مشکل تولید انرژی برشمرده می‌شود. دما و انرژی بالا از مشخصه‌های مهم گداخت است اما در دهه اخیر این علم وارد حوزه صنعت نیز شده است. خواص منحصر به فرد پلاسما، محققان را بر آن داشته که از آن در کاربردهای روزانه بشر نیز استفاده کنند. امروزه پلاسما به عنوان یک علم جدید در حوزه پزشکی وارد شده است و دانشمندان بسیاری با توجه به خواص پلاسما در این زمینه فعالیت کرده اند. پلاسما گاز یونیزه‌ای است که شبه خنثی است و رفتار جمعی دارد و به عنوان حالت چهارم ماده نیز شناخته می‌شود.

هنگامی که دما افزایش می یابد، انرژی مولکول ها زیاد می‌شود و حالت ماده را تغییر می‌دهد. انرژی زیاد مولکول ها منجر به جداسازی اتم‌های گازی و در نهایت آزادسازی ذرات باردار، الکترون‌ها و یون های باردار مثبت می شود؛ به تعریفی دیگر به ناحیه‌ای که شامل الکترون ها و یون های مثبت در حال تعادل است پلاسما گفته می‌شود. اما در واقع پلاسما شامل ذرات باردار ( الکترونیون ها)، اتم ها و مولکول‌های برانگیخته رادیکال های آزاد، اتم‌های فعال و فوتون‌هایی است که وجود این عوامل در فضای پلاسما می تواند خواص متفاوتی را برای آن تعریف کند.

توانایی ایجاد انواع مختلف پلاسما جزو مواردی است که هر دستگاهی نمی‌تواند این قابلیت را داشته باشد و این امر ممکن است به دلیل عدم رعایت فرکانس مناسب، عدم قرار گرفتن صحیح الکترودها کنار هم و یا اعمال ولتاژ نامناسب باشد، به طور کلی با توجه به نحوه قرار گرفتن الکترودها در کنار هم می توان انواع مختلف پلاسما از جمله پلاسمای تخلیه سد دی الکتریک، پلاسمای تخلیه الکتریکی و پلاسمای سرد اتمسفری را ایجاد کرد. پس پلاسما، گاز یونیزه و شبه خنثی است که رفتار جمعی دارد به عنوان حالت چهارم ماده شناخته می‌شود. زمانی که به سمت تشکیل پلاسما می رویم انرژی زیاد مولکول‌ها منجر به جداسازی اتم های گازی و در نهایت آزادسازی اتم‌های باردار الکترون‌ها و یون‌ها می‌شود. این ویژگی پلاسما باعث می گردد هنگام برخورد با سطوح مختلف خواص فیزیکی و شیمیایی سطح تغییر پیدا کند. پلاسما نیز به انواع مختلفی تقسیم می گردد .

اگر هنوز از معجزه دستگاه آر اف فرکشنال اطلاعی ندارید، حتما در صفحه مخصوص این دستگاه درمورد آن مطالعه کنید.

پلاسما گرم (اسپارک پلاسما)

پلاسما گرم به وسیله ایجاد شکل خاصی از اختلاف پتانسیل زیاد بین سطح پوست و الکترود به وجود می آید، با وجود دمای بالای پلاسما اسپارک فقط میکرو برن روی سطح پوست ایجاد می گردد و به لایه های زیرین پوست منتقل نمی شود، به همین دلیل کاربردهای زیادی در پزشکی دارد. به طور کلی پلاسما گرم یک جریان پلاسما بر روی بافت های بیولوژیکی تولید و واکنش های مخصوص انعکاسی ایجاد می کند. با استفاده از این توانایی کاربردهای زیادی برای پلاسما تعریف گردیده است. سلول های بدن به صورت ذاتی نسبت به عبور جریان از خود مقاومت نشان می دهند. هنگامی که این الکترون های سرشار از انرژی به سطح بافت بدن می رسند، سلول ها تبخیر شده و ایجاد میکرو برن می کنند.

نکته: تنها یکی از چندین کاربرد دستگاه کربوکسی، رفع تیرگی دور چشم است. ما در صفحه مخصوص این دستگاه اطلاعات کاملی را در مورد آن ارائه دادیم.

پلاسما سرد (کلد پلاسما)

این نوع پلاسما در نتیجه اعمال اختلاف پتانسیل بالا به جریان گاز بی اثر مانند هلیوم یا آرگون که در حال عبور از نازل پلاسما جت است ایجاد می‌شود. از آنجایی که دمای پلاسما جت در حدود دمای اتاق است به آن پلاسما سرد گفته می‌شود. جریان گاز یونیزه شده در این پلاسما حاوی الکترون‌ها و یون‌ها و گونه‌های فعال بسیاری می‌باشد که تا کنون در کاربردهای پزشکی مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از ویژگی‌های پلاسما سرد از بین بردن میکروب‌ها بدون آسیب زدن به بافت پوستی می‌باشد.

در طی اثر پلاسمای سرد گونه‌های متنوع مانند رادیکال‌های هیدروکسیل، گونه‌های واکنش پذیر اکسیژن از طریق چند مکانیزم روی میکرو ارگانیسم ها اثر می‌گذارد مکانیزم فیزیکی الکتروپوراسیون، بمباران ذرات باردار و اشعه فرابنفش که باعث آسیب به DNA می‌شود و همچنین با شکست پیوندهای شیمیایی در میکروارگانیسم‌ها باعث نابودی آن‌ها می‌شود .

مکانیزم شیمیایی واکنش‌های حاصل از گونه‌های واکنش پذیر و رادیکال‌های آزاد مکانیزم زیستی آسیب به DNA و غشای سلولی Dielectric Barrier Discharge) DBD) این نوع پلاسما در نتیجه اختلاف پتانسیل بالا به الکترودی که توسط یک لایه دی الکتریک پوشانده شده است، بین سطح دی الکتریک و سطح زیستی مانند پوست ایجاد می‌شود.

به دلیل وجود سد دی الکتریک روی الکترود، پلاسمای ایجاد شده در این حالت نیز افزایش دمایی ندارد و با دمای اتاق مواجه هستیم. این نوع پلاسما نیاز به جریان گاز نداشته و گاز آرگون یا هلیوم به صورت محبوس در یک محفظه وجود دارد که با یونیزه کردن مولکول‌های هوا، تولید ازون و همچنین گونه‌های فعال بسیاری ایجاد می‌کند. لایه‌های دی الکتریک نقش اساسی در جلوگیری از جرقه‌های حاصل از تخلیه را دارند. با اعمال ولتاژ بالا بین دو الکترود یک میدان الکتریکی بین آن‌ها ایجاد می‌شود که اگر این میدان به اندازه کافی قوی باشد گاز محصور شده توسط الکترودها یونیزه می گردد و در نتیجه پلاسما تشکیل می‌شود. این انرژی خاصیت درمانی دارد و یک پاسخ موثر برای درمان زخم‌های مزمن و همچنین اختلالات عفونی و التهابی پوست است.

پلاسما هوا

این نوع پلاسما مکانیزمی مشابه پلاسما سرد دارد که توضیحات آن بیان شده است. تفاوت عمده این پلاسما در دستگاه پلاسمارت استفاده از کمپرسور هوا به جای کپسول هایی مانند هلیوم یا آرگون است .

با استفاده از کمپرسور هوا شما بدون نیاز به کپسول مصرفی می توانید به صورت نامحدود از ازون تولید شده توسط این تکنولوژی بهره مند شوید.

ویژگی دستگاه پلاسمارت شرکت ناریاتک

 1. تنها دستگاه دارای ۴ هندپیس مختلف پلاسما در دنیا
 2. تنها دستگاه دارای منوی تخصصی برای ۹ فیلد پزشکی و دارای بیش از ۱۰۰ کاربرد کالیبره شده به منظور سهولت کار با دستگاه
 3. تنها دستگاه دارای متغیرهای شدت پلاسما، عمق نفوذ پلاسما و رنگ پوست بیمار در هندپیس گرم
 4. تنها دستگاه دارای متغیرهای شدت پلاسما و شدت جریان گاز در هندپیس سرد و هوا
 5. تنها دستگاه دارای متغیرهای زمان و شدت پلاسما در هندپیس DBD و توانایی ایجاد ضعیف ترین و قوی ترین پلاسما مناسب برای بافت بدن در ۱۰ لول متفاوت
 6. دارای امکان انتخاب متغیرهای دستگاه و تغییر آن ها از روی هندپیس و دارای گواهینامه و سرتیفیکیت های معتبر داخلی و خارجی و همکاری با مراکز و پزشکان معتبر داخلی و خارجی و تولید داخلی زیر نظر برترین متخصصین
 7. دارای مانیتور با وضوح تصویر بسیار بالا FULL HD و دارا بودن خدمات پس از فروش ۲۴ ساعته
 8. دارابودن اپلیکاتور های لیفت به منظور لیفت صورت و بدن و طراحی بسیار زیبا و کاربردی بدنه مطابق با استانداردهای جهانی


کاربردهای دستگاه پلاسمارت

تخلیه الکتریکی ایجاد شده بین سوزن و سطح بافت موجب تشکیل پلاسما و بخار شدن بافت می گردد. این ویژگی منحصر به فرد باعث استفاده از تکنولوژی پلاسما در زمینه های مختلف پزشکی شده است. هنگامی که پلاسما به یک بافت برخورد می کند در صورت دارا بودن توان مناسب، صرفا نقطه مورد نظر را به بخار تبدیل کرده و حرارت به بافت های مجاور منتقل نمی شود. به همین دلیل در صورت ایجاد میکروبین های مناسب با الگوی کاربردی در یک بافت پوستی باعث کاربرد های زیادی در پزشکی می گردد، از جمله این کاربردها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیفت پوست و لاله گوش
 • از بین بردن چروک های دور چشم و از بین بردن خط اخم و از بین بردن ترکهای پوستی و از بین بردن ضایعات بافت های مختلف بدن مانند پوست، لثه و واژن
 • رفع اسکارهای آتروفیک و هیپرتروفیک و کمک به درمان آنژیوماروپی و فیبروما و از بین بردن خال های مسطح و برجسته و هایپرپیگمنتیشن و بلفاروپلاستی و قرینه سازی پلک و قرینه سازی بینی پس از جراحی و برداشتن زوائد از روی بافت ملتحمه و لابیاپلاستی و کاهش تیرگی در لابیاماژور به برداشتن زوائد بین کانال آنال و واژن

برطرف کردن چین خوردگی های اطراف ناحیه آنال پلاسما سرد نیز به دلیل ویژگی های متمایز خود کاربردهای زیادی در پزشکی دارد. این گازهای یونیزه شده ترکیبی از الکترون و یون های فعال می باشند و می توانند میکروارگانیسم ها و پاتوژن های سطح هدف را از بین برده و با افزایش جذب سطحی موجب چسبندگی بیشتر شوند. از جمله کاربرد های پلاسما سرد در پزشکی به موارد زیر می توان اشاره کرد :

 • مراقبت و استرلیزه کردن دندان و کمک به درمان بیماری های دهان و دندان
 • ضد عفونی کردن ریشه و سطح دندان و سفید کردن دندان و بافت های پوستی
 • درمان خشکی و سوزش پوست و درمان سوزش واژن
 • کمک به درمان عفونت های مقاوم واژن
 • از بین بردن زگیل تناسلی
 • جوان سازی بافت ها مانند پوست و واژن و سفید کردن پوست و کمک به برطرف کردن لک و افزایش نفوذ پذیری کاشت مو
 • تسریع روند درمان زخم
 • تسریع درمان بیماری های خود ایمن و کاهش التهاب
 • انعقاد خون


فیلم درمان موفق میخچه با استفاده از دستگاه پلاسما

0:00
0:00

فیلم تاثیر درمان عفونت مکرر واژینال با استفاده هندپیس اوزون دستگاه پلاسمارت

0:00
0:00